PORTRÉTY V ATELIÉRU

Z činnosti členů fotoklubu – Josef Morawitz

Účast našeho člena ve fotografické soutěži Czech Art Photo 2024
Koncem minulého roku byla pořadatelem Czech Art Photo, v rámci 2. ročníku mezinárodní fotosoutěže amatérské a profesionální fotografie, vyhlášena fotosoutěž, kde hlavním tématem všech kategorií byla „ŽENA“. Vyhlášenými kategoriemi byly Portrét – Umělecký akt – Fine Art – Reportáž (Dokument) – Volné téma. Více na czechartphoto Člen Fotoklubu Čáslav, Josef Moravec, se zúčastnil soutěže v kategorii Portrét. V této kategorii byla hlavním partnerem společnost www.robertvanoshop.com, patronem kategorie byl Robert Vano.

Modelkou se stala atraktivní Beata. Při hair-stylingu byla použita kosmetika značky Aloxxi, liana-hair.cz, make-up vytvořil fotograf sám (je držitelem certifikátu FOTOMAKE-UP I. Upgrade Make-Up Czech Republic). Produktem byl DERMACOL,¨www.dermacol.cz

Fotografování proběhlo začátkem února 2024 ve fotoateliéru Fotoklubu v Dusíkově divadle, www.divadlocaslav.cz. Snímky do soutěže byly pořizovány aparátem Canon EOS 5D Mark IV za využití další studiové techniky (flash Jinbei MSN 400 PRO, Octabox 120 cm, deštníkový softbox 170 cm s difuzním plátnem, Beauty dish 60 cm). Postprodukce byla provedena v klasických editorech Adobe® Lightroom a Photoshop. Kolegou Pepíkem Moravcem byly vybrány čtyři černobílé fotografie a zaslány ještě před uzávěrkou soutěže 3. března 2024. Robert Vano nakonec vybral jeden jeho snímek, který obdržel Cenu pořadatele (medaili). Slavnostní předání cen proběhlo 12. dubna 2024 v aule Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně u příležitosti fotografického víkendu Czech Art Photo. Bylo předáno celkem 10 Cen pořadatele. Součástí předání cen vítězům a oceněným fotografům byla vernisáž 200 nejlepších fotografií v prostoru UTB Zlín. Soutěže se zúčastnilo celkem 415 autorů, hodnoceno bylo celkem 4.264 fotografií, z toho v kategorii PORTRÉT 1.222 fotografií, což bylo nejvíce ze všech vyhlášených kategorií.
Nutno dodat, že vítězná fotografie Pepíka Moravce je uveřejněna ve výstavním projektu „60tina“, který vznikl na podporu prezentace především českých a slovenských fotografů na skupinových výstavách netradiční formou – velikostí fotografií 90×200 cm! Dále bude prezentována na výstavě Czech Art Photo II v EVENT Photo Gallery ve Starém Městě u Uherského Hradiště a spolu s další vybranou fotografií se stane součástí exkluzivní fotografické knihy českých a slovenských nezávislých fotografů WO-NA 2024.

P.S. Autor děkuje Mirkovi Lepeškovi za technickou pomoc v ateliéru a modelce Beatě
za trpělivost.

Obrázek 10. Jeden z dalších snímků Pepíka Moravce (vpravo nahoře) v projektu „60tina“. Více na www.czechartphoto.com

Obrázek 9. 10 vítězných fotografií v kategorii PORTRÉT, které získalo Cenu pořadatele. Převzato z www.czechartphoto.com